Reklamacja na poczcie brak awizo

Pobierz

Jakie zdarzenia podlegają reklamacji?. Polska spółka Skarbu Państwa świadcząca usługi pocztowe wyjaśnia także, iż to właśnie epidemia wirusa z Wuhan wymusiła zmiany w działalności Poczty Polskiej.. Urząd Pocztowy tłumaczył się niedostateczną liczbą pracowników.Nieodebranie listu poleconego w postępowaniu administracyjnym Zgodnie z Kodeksem postępowania administracyjnego jeśli Poczta Polska (lub inny operator pocztowy) nie może doręczyć listu poleconego, to pismo czeka w placówce 14 dni.. Proces reklamacyjny regulowany jest przez Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji w sprawie reklamacji usługi pocztowej z dnia 26 listopada 2013 roku.Czy można odebrać paczkę bez awizo?. bo oczywiscie nasza "kochana" poczta, "zostawiła" mi awizo, którego oczywiście nie zostawiła(sprawdzałem o 14), a paczka czeka na odbiór, co teraz?. Odpowiedź niemożliwa.). #pocztapolska #jebanapoczta #awizo #aliexpressCzasem nie dociera nawet awizo Część osób narzeka natomiast na sytuacje, w których paczki na poczcie leżą po kilkanaście dni, lub też w ogóle nie otrzymują oni awizo.. Reklamacja jest zasadna w przypadku gdy zgłaszamy niewykonanie lub nienależyte wykonanie usługi pocztowej.. Administratorem Państwa danych osobowych jest Poczta Polska S.A. z siedzibą przy ul.Jeśli klient - w ciągu siedmiu lub czternastu dni (w zależności od statusu przesyłki) nie pojawił się na poczcie, listonosz ponownie go odwiedzał, wrzucając do skrzynki kolejne, ręcznie uzupełnione awizo ("zawiadomienie powtórne").Gdyż miałem taką sytuację, że zamówiłem przesyłkę za pobraniem, niestety nie spodziewałem się listonosza tak wcześnie i nie zdążyłem wypłacić pieniędzy za przesyłkę, poprosiłem go żeby zostawił awizo, kilka godzin później kiedy wychodziłem chciałem zabrać awizo, ale okazało się, że nie ma go w skrzynce.Jeśli wciąż chcesz złożyć reklamację lub skargę zrób to w najbardziej dogodny dla siebie sposób: - poprzez wypełnienie formularza on-line..

A już na pewno reklamację na poczcie.-- @2009 Johnson Gdy widzisz mędrca, myśl o tym, by mu dorównać.

Nie rozumiem tego, że w domu może odebrać ktokolwiek bez żadnego dokumentu a na poczcie tylko osobiście z wielkim udowadnianiem własnej tożsamości.byłem wczoraj i paczki nie ma.. Nawet mając awizo w ręce, potrafią na poczcie powiedzieć że takiej przesyłki nie mają i oczywiście żadnego dokumentu nie podpiszą że zgubili przesyłkę.Dziwnie, ja dając na poczcie awizo do swojej własnej paczki muszę pokazać dowód, a odbiór za kogoś to już chyba tylko po znajomości.. - poprzez wypełnienie druku reklamacyjnego dostępnego w każdej placówce pocztowej.. A miła pani na poczcie mówi, że listu mi nie wyda, bo się jeszcze listonosz "nie rozliczył" z niedostarczonych przesyłek.Informację o oczekującej na Poczcie Polskiej przesyłce dostaniesz SMS-em.. Obierzesz ją, kiedy będzie Ci po drodze.. Babka na poczcie powiedziała że mam dzisiaj przyjść i jak się nie odnajdzie to albo osoba która wysłała mi ta paczkę może wnieść reklamację albo powiedziała że mogą się złożyć i oddadzą mi kasę (w paczce był tel wart 80zł).Napisaliśmy skargę, kilka wizyt na poczcie, i przydzielono nam nowego listonosza.. Dziennikarze Uwagi na wysłaną do samych siebie przesyłkę czekali blisko dwa tygodnie..

Ileż to razy awizo znajdowałem w skrzynce w ostatni dzień, kiedy mogłem ją odebrać w oddziale.

W nim jest mowa o możliwości odbioru przesyłki w terminie 14 dni od pierwszego zawiadomienia - a nie w treminie 7 dni od drugiego awizo.We Francji awizo to standard, a samo odebranie paczki czy listu na poczcie to całą procedura, która trwa nawet trzy dni… Dawno już nie byłam na Twoim blogu - zmiany na plus, I to duży, ale błagam -Chińczyków z wielkiej litery.- informuje Poczta Polska w komunikacie prasowym z dnia 22 kwietnia 2020 roku.. Administratorem Państwa danych osobowych jest Poczta Polska S.A. z siedzibą przy ul. Rodziny Hiszpańskich 8, 00-940 Warszawa.801 333 444 z telefonów stacjonarnych (opłata wg cennika operatora) (+48) 438 420 600 z telefonów komórkowych oraz z telefonów stacjonarnych krajowych i zagranicznych (opłata wg cennika operatora) Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 20:00.Rozpatrzenie reklamacji.. Operator pocztowy rozpatruje reklamację niezwłocznie i udziela odpowiedzi na reklamację w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia otrzymania reklamacji.. Gdy widzisz tego, komu brak rozsądku, zastanów się nad sobą samym.Więc lecę z tym awizo na pocztę bo skoro jest przed 12:00 to jeszcze otwarte.. Ceny wahają się od 0,50 zł za list do 2 zł .PP - brak awizo, przesylka lezy na poczcie..

Pierwszy raz podobno zdarzyła się u nich taka sytuacja że było awizo, a paczki w oddziale nie ma.

Na skutek nastania tejże sytuacji postanowiono, iż w stanach nadzwyczajnych oraz w przypadku wystąpienia stanu epidemii lub stanu .Kontaktowalam sie z pania ze priorytet idzie mi ponad tydzien dzis do mnie zadzownila z informacja, ze zostaly zostawione 2 awiza.. Druk reklamacyjny można pobrać także tutaj.. Reklamację można złożyć w dowolnej formie, jednak zawsze najlepsza dla.Niestety Poczta to tragedia , najsłabszym ogniwem często jest listonosz i osoby rozdzielające wysyłki i awiza , to ze nie ma awizo to standard odbiorca nawet nie ma pojęcia że ktoś mu cos .Reklamację można wnieść w dowolnej formie: poprzez wypełnienie formularza on-line dostępnego na stronie internetowej, poprzez wypełnienie druku formularza dostępnego w każdej placówce pocztowej.. Nie musisz iść do placówki Poczty, by potwierdzić swoje dane z wniosku.. Zastanawialam sie o c chodzi, gdy w radiu uslyszalam na czym polegal problem.Poczta Polska to pokomunistyczny dinozaur.. Maciej 'n4p1' Napiórkowski 2005-04-27 09:25:59 UTC.. Wychodzi na to, że składając reklamację na brak awizo w skrzynce, klient poczty dowie się, że listonosz zawsze puka dwa razy zostawia awizo, a nawet jeżeli nie, to i tak nie ma tego jak sprawdzić.. Ileż to razy w odpowiedzi na reklamację usłyszałem, że listonosz zawsze zostawia awizo, a nawet jeśli nie, to i tak nie można tego sprawdzić.Jeśli wszystkie zwykłe sposoby doręczenia pisma z urzędu okazały się nieskuteczne (brak adresata, domownika, sąsiada, dozorcy), listonosz ma obowiązek zostawić w skrzynce na korespondencję (lub na drzwiach mieszkania adresata, jego biura lub innego pomieszczenia, w którym adresat wykonuje swoje czynności zawodowe, bądź innym widocznym miejscu przy wejściu na jego posesję) zawiadomienie o złożeniu pisma w urzędzie pocztowym wraz z informacją o możliwości jego odbioru w .Poczta Polska akceptuje dwa sposoby składania reklamacji: - osobiście w placówce Poczty Polskiej, - online za pomocą formularza..

Na co zrobilam wielkie oczy, ze od ponad 1,5 tygodnia nie widzialam u nas listonosza a tym bardziej awizo.

To takie proste: Wypełniasz online wniosek o e-Awizo.. Termin uważa się za zachowany, jeżeli operator pocztowy w tym terminie nadał (wysłał) odpowiedź na reklamację.Co istotne reklamację można składać w każdej placówce pocztowej na terenie kraju.. Doręczający zostawia awizo 2 razy i za każdym razem możesz odebrać list w ciągu 7 dni.Gdy pismo nie zostanie odebrane na poczcie, listonosz zostawi drugie awizo.. Witam Kupilem pewna rzecz na allegro, paczka jakis czas temu zostala Szkoda tylko, że zawsze muszę prosić tych nadawców poczty, których znam o podanie numeru przesyłki, bo istnieje ryzyko, że nigdy się o niej nie dowiem.W przypadku przesyłki uszkodzonej właściwym miejscem do złożenia reklamacji jest placówka, gdzie została wydana przesyłka.. Od razu na policję z czymś takim..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.